Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na warunki i zasady korzystania z plików cookie.

Systemy monitoringu do domu i mieszkania

Coraz więcej osób decyduje się na zainstalowaniu monitoringu w swoim domu. Wpływa on bezpośrednio nie tylko na poczucie bezpieczeństwa. Decydują się na niego również ci, którzy zatrudniają nianię dla swoich dzieci lub są właścicielami zwierząt. Jest to sposób na zareagowanie w niepokojącej sytuacji i kontrolowanie mieszkania pod naszą nieobecność, np. gdy przebywamy na wakacjach lub w biurze. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które przeznaczone są dla użytkowników z różnymi potrzebami i wymaganiami.

Jaki system monitoringu wybrać?

Decydując się na monitoring, warto przed zakupem rozważyć kilka dostępnych opcji. Można zdecydować się na monitoring przewodowy oraz bezprzewodowy. Pierwszy rodzaj, chodź wymaga czasochłonnej instalacji, zapewni wyższą niezawodność i jest odporny na zakłócenia. W przypadku kamer bezprzewodowych do domu nie ma konieczności kucia ścian w mieszkaniu, dlatego montaż jest zdecydowanie prostszy, ale transmisję radiową takiego urządzenia bardzo łatwo zakłócić. Kolejną kwestią do wyboru jest rodzaj technologii. Można zdecydować się na monitoring analogowy, w którym kamery z rejestratorem połączone są kablem koncentrycznym, lub zestaw monitoringu IP umożliwiający śledzenie rejestrowanego obrazu przez internet z dowolnego miejsca i urządzenia.

Podstawowym wyborem przy kompletowaniu systemu jest rejestrator. Jego wybór determinują m.in. kwestie takie jak ilość kamer, ich rodzaj czy czas archiwizacji rejestrowanego materiału.

Praktyczne rozwiązania w kamerach do monitoringu domu

Przeglądając dostępne kamery, powinniśmy także zastanowić się, jaki kąt i pole widzenia będą spełniać nasze wymagania. Najlepsze są oczywiście takie, które przewidują szerszy kąt obserwacji otoczenia. Pozwoli to na ograniczenie liczby zainstalowanych kamer w domu.

Warto wspomnieć o obrazie kamery. Abyśmy mogli dostrzec więcej szczegółów, najlepiej wybrać model z wyższą rozdzielczością. Obecnie najczęściej wybierane są kamery o jakości obrazu FULL HD czyli 2mpx. Zwróćmy też uwagę, czy ma ona funkcję doświetlenia nocnego, a więc rejestrowania obrazu w ciemności. To ważny aspekt dla naszego bezpieczeństwa.

Bardzo przydatną i coraz częściej wybieraną funkcją jest czujnik ruchu. Gdy kamera wykrywa ruch, włącza się i nagrywa cały obraz w momencie pojawienia się ewentualnego zagrożenia. Co więcej, jest możliwość otrzymania powiadomienia na telefon, gdy taka sytuacja będzie miała miejsce.

Podsumowanie

Kamery do monitoringu domu są niezwykle przydatne dla tych, którzy zawsze chcą dbać o bezpieczeństwo swoje oraz bliskich oraz chcą mieć pełną kontrolę nad swoim mieszkaniem. Nagrania z monitoringu w razie niepokojącej sytuacji są bezpośrednim dowodem w sprawie i pozwalają na pełny wgląd w zdarzenie zarówno dla sądu, jak i dla policji.

Jeśli właśnie planujecie instalację monitoringu w swoim domu, w ofercie DVS Polska znajdziecie zróżnicowane rozwiązania, które pozwolą wybrać najbardziej efektywny i dopasowany do konkretnych warunków system. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień