Kamery IP Wi-Fi i ich funkcje

Monitoring IP coraz częściej ma zastosowanie nie tylko w obiektach handlowych, na terenie firm i ulic, ale także w zaciszu domowym. Instalując odpowiednie kamery, mamy możliwość ciągłej obserwacji prywatnej przestrzeni, jak również możemy bezpośrednio zareagować na różnego rodzaju niebezpieczne zdarzenia. 

Czym są kamery IP?

Tego typu urządzenia rejestrują obraz na żywo, przesyłając go za pomocą sieci, dzięki czemu każdy uprawniony użytkownik ma możliwość obserwowania wszystkiego, co dzieje się na miejscu rejestrowanym przez kamery. Obraz można podglądać w przeglądarce pod specjalnym adresem internetowym przyznanym przez kamerę lub poprzez aplikację mobilną wykorzystując tablet lub smartfon. Kamera, która jest podłączona do sieci komputerowej, ma przypisany swój własny wewnętrzny adres IP, rozpoznający ją w sieci LAN/WAN/Internet. Kamery IP są bardzo przydatne szczególnie w okresie wyjazdów, kiedy chcemy mieć pełny podgląd na naszą posesje.

Kamery IP Wi-Fi oraz ich funkcje

Obecnie, kompletując zestaw monitoringu, możemy dowolnie dopasować model kamery IP do swoich wymagań i warunków, w których urządzenie będzie pracowało. Dzięki temu bez problemu dobierzemy model, który np. umieszczony zostanie na zewnątrz, zarejestruje wyraźny obraz przy słabym oświetleniu czy zapewni szerokie pole widzenia. Poniżej przedstawiamy najciekawsze funkcjonalności na przykładzie wybranych modeli kamer.

Jednym z produktów wartych uwagi jest bezprzewodowa kamera obrotowa z motozoom Quad HD (4Mpx), która służy do monitorowania obiektów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Prezentowany model posiada następujące funkcje:

  • detekcję ruchu, która uruchamia się w momencie „wyłapania” ruchu obiektu
  • maski prywatności pozwalające na sprawne dostosowanie funkcji kamery do miejsca obserwacji,
  • doświetlenie nocne nawet do 20 metrów z wykorzystaniem promiennika podczerwieni (IR),
  • dwukrotnie większą rozdzielczość obrazu Quad HD 2688x1520p w stosunku do FullHD,
  • łączność z większością urządzeń sieciowych poprzez wsparcie protokołu Onvif.

 

Kolejnym modelem jest bezprzewodowa kamera IP WiFi Full HD (2Mpx) posiadająca takie parametry jak:

  • zintegrowane diody IR na podczerwień, zapewniające sprawne rejestrowanie nocne na odległość do 30m,
  • wysoka rozdzielczość obrazu Full HD 1920x1080p,
  • najwyższej jakości obiektyw 3.6mm o kącie widzenia aż 98 stopni, 
  • wysoka klasa szczelności IP 67 odporną na czynniki środowiskowe.

Ten sam model dostępny jest również w rozdzielczości 8Mpx (3840x2160p -4K Ultra HD), co dodatkowo zapewnia jeszcze lepszą jakość obrazu z możliwością  uchwycenia większej ilości szczegółów. 

Kamery IP to urządzenia, które pozwolą Ci na stworzenie funkcjonalnego systemu monitoringu i znaczne zwiększenie poczucia bezpieczeństwa – dzięki nim z dowolnego miejsca, o każdej porze będziesz mógł śledzić obraz rejestrowany na swojej posesji, posługując się smartfonem i aplikacją mobilną.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień