ALKAM SECURITY SP. Z O.O.

Wideodomofony

System domofonowy lub system wideodomofonowy to zwykle pierwsze zabezpieczenie, z którym spotykamy się przed wejściem do bloku, domu, biura czy też budynku użyteczności publicznej. Stanowi podstawowe zabezpieczenie każdego obiektu, ograniczając dostęp do środka osób niepowołanych. W podstawowej konfiguracji na system, który potocznie mówimy domofon lub wideodomofon składa się wiele elementów. Wśród nich najważniejsze to panel zewnętrzny (można się również spotkać z nazwami „panel rozmówny” lub „kaseta zewnętrzna”), unifon (w przypadku systemu domofonowego) lub monitor wewnętrzny (w przypadku systemu wideodomofonowego), a także rygiel elektromagnetyczny i zasilacze do systemu.

W ofercie DVS Polska znajdziesz wyłącznie systemy wideodomofonowe o wysokiej funkcjonalności. Uważamy, że dobrze jest nie tylko słyszeć osobę po drugiej stronie, ale również widzieć kto to jest i co ewentualnie zamierza. Zdarza się bowiem, że ktoś, znajdujący się po drugiej stronie podaje się za kuriera, listonosza lub członka rodziny, a tak naprawdę wcale tą osobą nie jest. Stąd też niezwykle istotne jest nie tylko usłyszeć tą osobę, ale również ją zobaczyć, zanim zostanie wpuszczona na teren naszej posesji.

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje systemów wideodomofonowych: wideodomofony analogowe oraz wideodomofony IP. Pierwsze, podłącza się przy pomocy standardowego okablowania YTDY, natomiast drugie przy wykorzystaniu przewodu UTP, który potocznie nazywany jest skrętką komputerową. Który jest lepszy? Tu nie ma prostej odpowiedzi. Do niedawna systemy IP jako jedyne oferowały wysoką rozdzielczość obrazu oraz pozwalały na obsługę również z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji na smartfona. W chwili obecnej systemy analogowe, które są dostępne w naszej ofercie również to potrafią.

Oferujemy systemy wideodomofonowe na każdą kieszeń. Od prostych rozwiązań z podstawową rozdzielczością i niewielkimi monitorami 4 cale, aż po multifunkcjonalne rozwiązania z olśniewającą rozdzielczością Full HD z przepięknymi monitorami 7 cali. Oferują one mnóstwo dodatkowych funkcjonalności jak chociażby domowe centrum powiadomień, cyfrowa ramka na zdjęcia, nagrywanie i raportowanie nieodebranych połączeń czy też zarządzanie bezpośrednio z poziomu dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne. Dzięki temu nie musisz być w domu, aby wiedzieć kto Cię odwiedził. Połączenie możesz odebrać np. w pracy i porozmawiać ze swoim rozmówcą. Sprawia to, że poziom zabezpieczenia Twojego mienia znacząco wzrośnie.