ALKAM SECURITY SP. Z O.O.

Monitoring przewodowy

Monitoring przewodowy, to najpopularniejsza forma wizyjnego zabezpieczenia obiektu. Popularność tego rozwiązania wynika nie tylko z atrakcyjnej ceny względem rozwiązań bezprzewodowych, ale przede wszystkim z wysokiej jakości obrazu, który nie jest podatny na zakłócenia elektromagnetyczne.

W ofercie monitoringu przewodowego DVS Polska znajdziesz między innymi takie urządzenia jak: przewodowa kamera analogowa HD, przewodowa kamera IP, rejestrator cyfrowy do kamer przewodowych, rejestrator sieciowy do kamer przewodowych jak również kompletny system przewodowego monitoringu HD oraz kompletny system przewodowego monitoringu sieciowego.

W analogowych systemach przewodowych HD (HD-TVI, Turbo HD, HD-CVI oraz AHD) wszystkie elementy systemu muszą zostać ze sobą połączone przewodem koncentrycznym (RG59). Serce takiego systemu zawsze stanowi rejestrator cyfrowy, który również nazywany jest DVR (z jęz. angielskiego Digital Video Recorder) lub po prostu określany jest jako nagrywarka do kamer. Do rejestratora należy przewodowo podłączyć każdą kamerę, która ma być widoczna w systemie. Dodatkowo, w samym urządzeniu należy zainstalować dysk twardy (HDD) na który będzie zapisywany obraz z kamer podłączonych do rejestratora. Najczęściej wybierane są rejestratory 4 kamerowe, rejestratory 8 kamerowe oraz rejestratory 16 kamerowe. Takie też znajdziesz w ofercie DVS Polska.

System monitoringu IP może działać na zasadzie dużo większej autonomii. Przewodowa kamera IP może sama w sobie stanowić system i nie trzeba jej podłączać do rejestratora (szczególnie że w wielu tego typu kamerach można zainstalować kartę pamięci microSD, na którą bezpośrednio można nagrywać obraz). Wszystko to dzięki temu, że każda kamera sieciowa posiada swój własny numer IP, który identyfikuje ją w sieci internet. Dlatego też można się połączyć bezpośrednio z taką kamerą (oczywiście przy wykorzystaniu odpowiednio chronionej aplikacji i po podaniu loginu oraz hasła) z niemal dowolnego miejsca na świecie, bez konieczności posiadania rejestratora.

Rejestrator sieciowy, zwany również NVR (z jęz. angielskiego Network Video Recorder) może oczywiście stanowić serce systemu do monitoringu. Daje tą przewagę, że umożliwia „spięcie” w jedną całość wielu kamer i zamiast łączenia się z każdą z nich z osobna – od razu umożliwia podgląd wszystkich kamer podłączonych do systemu. Poza tym umożliwia zapis na dysku twardym wszystkich zdarzeń, które zostały zarejestrowane przez kamery. Jest też w stanie dłużej przechowywać dane archiwalne, ponieważ do rejestratora sieciowego można zainstalować dysk twardy o pojemności nawet 10TB. Dla porównania, najnowocześniejsza kamera IP z obsługą kart microSD pozwala na zainstalowanie karty o pojemności jedynie 256GB.