ALKAM SECURITY SP. Z O.O.

Monitoring bezprzewodowy

Monitoring bezprzewodowy jest niezwykle użytecznym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które nie mogą lub nie chcą mieć instalacji przewodowej w swoim mieszkaniu, domu, biurze, sklepie, restauracji czy też np. magazynie. Dzięki bezprzewodowemu przesyłowi obrazu, pozwala oszczędzić czas i pieniądze potrzebne do zbudowania profesjonalnej infrastruktury przewodowej. Wystarczy poszczególne elementy wpiąć do zasilania sieciowego, a następnie przeprowadzić proces konfiguracji, aby cieszyć się obrazem z kamer.

W ofercie DVS Polska znajdziesz takie urządzenia jak: bezprzewodowa kamera WiFi, obrotowa kamera WiFi, zewnętrzna kamera bezprzewodowa, rejestrator WiFi, bezprzewodowy NVR jak również kamerę na kartę SIM czy też obrotową kamerę 4G. W zależności od swoich preferencji, nasze produkty w pełni odpowiedzą na Twoje oczekiwania.

Bezprzewodowy monitoring w większości wypadków oparty jest o przesyłanie sygnału poprzez sieć WiFi. Oznacza to, że kamera oraz rejestrator korzysta z sieci IP. Funkcjonalnie są to więc bardzo zbliżone urządzenia do tych znanych z przewodowego monitoringu sieciowego, jednak zamiast komunikacji kablowej, korzystają z komunikacji bezprzewodowej. Część dostępnych na rynku, gotowych systemów do monitoringu bezprzewodowego, wykorzystuje własną sieć radiową. Daje ona tą przewagę, że jest mniej podatna na zakłócenia wynikające z mnogości urządzeń działających na częstotliwości standardowej sieci WiFi. Warto przy tym zaznaczyć, że własna sieć radiowa występuje jedynie w przypadku gotowych systemów bezprzewodowych (np. 4 kamerowych lub 8 kamerowych), nie występuje natomiast przy kamerach które mogą działać niezależnie od bezprzewodowego rejestratora cyfrowego.

Zasięg bezprzewodowego systemu jest różny w zależności od tego, z jakich elementów korzystamy. Najtańsze kamery WiFi mają niewielki zasięg, ograniczający się zwykle do 2-3 metrów od routera lub rejestratora z którym są sparowane. Natomiast profesjonalne kamery bezprzewodowe mogą mieć zasięg sięgający w terenie otwartym nawet 100 metrów. Warto przy tym zaznaczyć, że wiele zależy od lokalnych uwarunkowań. Jeżeli bezprzewodowy sygnał z kamery będzie musiał „przejść” przez kilka ścian po drodze do routera lub rejestratora, istnieje duże ryzyko, że obraz będzie się przycinał lub w ogóle nie będzie sygnału z kamery. Wynika to z praw fizyki i nie jest elementem stanowiącym o usterce produktu. Bardzo często zdarza się, że przy zbrojonych stropach lub np. szybach windowych sygnał bezprzewodowy jest na tyle skutecznie blokowany, że nawet niewielka odległość od rejestratora lub routera, nie pozwala na skuteczne prowadzenie monitoringu. Wówczas należy albo skorzystać z anten zewnętrznych albo spróbować połączenia przewodowego pomiędzy poszczególnymi komponentami systemu monitoringu.